tarihçe

Turgutlu Meslek Yüksekokulu iki yıllık eğitim ve öğretim vermek üzere 30.03.1994 tarihinde kurulmuştur.

1994-1995 öğretim yılında, Seramik ve İnşaat Programları ile faaliyete geçen yüksekokulumuzda, 1997-1998 öğretim yılında Kaynak Teknolojisi Programı açılmış, 1999-2000 öğretim yılında da Seramik ve İnşaat Programlarında ikinci öğretime başlanmıştır. 

2002-2003 eğitim öğretim yılında, METEB projesi kapsamında, Turgutlu Endüstri Meslek Lisesi ile ilişkilendirilerek; Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Endüstriyel Elektronik, Elektrik, Makine, Turgutlu AML ile ilişkilendirilerek; El Sanatları, Turgutlu Zübeyde Hanım AML ile ilişkilendirilerek; Tekstil, Manisa Endüstri Meslek Lisesi ile ilişkilendirilerek; Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Endüstriyel Elektronik, Elektrik, Makine ve Mobilya Dekorasyon II. Öğretim Programları eğitim ve öğretime başlamıştır. 

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının, 06.05.2005 tarihli Genel Kurul Kararıyla Seramik (İÖ.), Turgutlu Zübeyde Hanım AML. İle ilişkilendirilen Tekstil programına öğrenci alınmaması, Makine (İÖ.) Manisa Merkez EML. Programının lise bağlantısının kaldırılarak eğitime Meslek Yüksekokulu bünyesinde devam edilmesi kararlaştırılmıştır.

Turgutlu Küçük Sanayi Sitesinde, Sanayi Kooperatifine ait binada, açıldığı günden itibaren faaliyetine devam eden Yüksekokulumuz 2002-2004 eğitim öğretim yıllarında Ankara Asfaltı üzerindeki Kampüs alanında eğitim yapmıştır.

Yüksekokulumuz 2005 yılı Ocak ayında Albayrak Mahallesi Karaağaç yolu No: 2 de bulunan yeni binasının tamamlanması sonucunda buraya taşınmıştır.

Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik